398 föremål
Bokhylla/sideboard 1940-tal.
< 1m
Bokhylla/sideboard 1940-tal.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa Asea 1900-talets mitt.
< 1m
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Christo & Jeanne-Claude, "Over the river..." 1999.
2m 41s
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Red Grooms, "Ginger and Fred".
8m 41s
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Halsband fantasilänk 18K guld.
12m 41s
4 150 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erró, "Green arrow".
14m 41s
Erró, "Green arrow".
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Marc Chagall, "Le prophète Daniel avec les lions".
16m 41s
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Spegel nyrokoko 1800-talets senare del.
18m 41s
2 020 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Halsband doserad Bismarck-länk 18K guld.
20m 41s
8 910 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Jim Dine, "Lincoln center Festival" 2009.
24m 41s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fat Kina Qianlong (1736-95) porslin.
28m 41s
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Armband X-länk 18K guld.
30m 41s
Armband X-länk 18K guld.
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Serveringsvagn 1940-tal.
32m 41s
Serveringsvagn 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegel Muhr Frankrike 1900-talets andra hälft.
36m 41s
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå Danmark 1900-talets mitt.
23 tim 16m
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Sidobord 1940/50-tal.
23 tim 22m
Sidobord 1940/50-tal.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard 1920-tal.
23 tim 50m
Sideboard 1920-tal.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Halsband 18K guld Alessi Domenico Italien.
23 tim 52m
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Jörgen Waring, "African landscape".
23 tim 58m
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Hylla/Sideboard Art Deco 1900-talets första hälft.
1d
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampor 4 st omkring 1900.
1d
Taklampor 4 st omkring 1900.
4 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, En sommardag.
1d
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Hans Bergström,  taklampa Ateljé Lyktan 1900-talets mitt.
1d
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Jörgen Waring, Egg in a box.
1d
Jörgen Waring, Egg in a box.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Robert Peppin tekanna silver London 1824 Georgian.
1d
5 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Tallrikar 4 st Kina Qianlong (1736-95) porslin.
1d
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta dubbelsidig, 1950-tal ca 224x149 cm.
1d
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Bachtiari semiantik ca 209x130 cm.
1d
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kelim Sumak semiantik/old ca 300x174 cm.
1d
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Mehraban old ca 208x110 cm.
1d
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj 1940/50-tal Swedish Modern.
1d
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Senneh semiantik ca 150x110 cm.
1d
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Orientalisk old/semiantik ca 163x103 cm.
1d
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar 10 st samt karmstolar 2st 1920-tal.
1d 22 tim
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Matbord 1920-tal.
1d 22 tim
Matbord 1920-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kristian Devantier, “Blomsterstøv”.
1d 22 tim
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Orientalisk semiantik ca 220x150 cm.
1d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bord sent 1800-tal.
1d 22 tim
Bord sent 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ring 18K guld med slipad hematit, 1930-tal.
1d 22 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor 3 st 1940/50-tal Swedish Modern.
1d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampor ett par Bergboms sent 1900-tal.
1d 22 tim
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rose Uniacke  soffa "Drawing Room'" England 2000-tal.
1d 22 tim
11 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Matbord 1960-tal.
1d 23 tim
Matbord 1960-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Plafond/Taklampa 1940/50-tal Swedish Modern.
1d 23 tim
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Matta Sarouk semiantik ca 230x133 cm.
1d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Roy Lichtenstein,  "Cathedrals and Haystacks".
2d
2 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK