308 föremål
Kuddar 2 st Kashgai semiantika ca 85 x 76 cm.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
YTTERFORDER/URNA Rörstrand omkring 1900 majolika.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1930-40-TAL.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första del.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KISTA 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GARDINER 4 våder 2000-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDOBORD Italien 1970-talet.
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Michael Ancher, olja på pannå, monogramsignerad.
14 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Fat samt vas, porslin, Meissen.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Gabbeh semiantik ca 234 x 163 cm.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byråp rokoko 1700-talets mitt.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Hans Arnold, mixed media signerad.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Edward Hald, vas, "fiskgraal", Orrefors 1948.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kandelabrar ett par empirestil 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bokpress omkring 1900 gjutjärn.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Klädhängare 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Sängbord, ett par, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Lars Larsson, ljuskrona, signerad, smidesjärn.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
2 201 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA Boréns 1950-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st Italien 1900-talets senare del.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPOR ett par Aneta 1900-talets senare del.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LYNGGAARD ring 18K guld, Love collection, 7,0 g.
2 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bordslampa Stilarmatur Tranås 1960/70-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jenny Nyström, akvarell, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GOLVSPEGEL, empire, 1800- första hälft.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vavd editions mixed media numrerad 15/55.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Louis Vuitton, "Pallas MM", väska.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Stolar 4 st 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Prudencio Irazabal, mixed media signerad.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Adventsljusstake "Fantasi" Osram sent 1900-tal.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Paolo Serra, tempera på papper signerad och daterad 1998.
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD 1980-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Rey Urban, tumlare, 6 st, sterlingsilver, 1989.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BARSTOLAR, 4 st, Johansson Design, 1970-tal.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEPASK daterad 1865.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD Norge 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Visningsmodell av spelbord, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Diorama/båtmodell, sjömansarbete, 1920-1930-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Toalettbord empire/empirestil 1800/1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Figurin Meissen sent 1800-tal porslin.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RING platina m briljanter ca 0,30 ct.
400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, brons, 1800-talets senare del.
5 555 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Spegel, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MORTLAR, 2 st, omkring 1900.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Kuddar 2 st Tekke turkmen semiantika ca 100 x 50 cm.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jonas Åkesson, olja på duk signerad.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
kandelaber empirestil 1900-tal.
1 810 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PALLAR 4 st 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK