302 föremål
Schäslong/Kanapé, 1800-talets slut.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vera Frisén, olja på duk, signerad.
6 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Soffa "Nova" Swedese 2000-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljusstakar, 4 st, Art Deco.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, armbandsur, 17 mm.
13 505 SEK
Utropspris
12 000 SEK
karmstolar 4 st Thonet 1900-talets första hälft.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel 1900-talets slut.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sjal omkring 1900 sk Paisley-sjal ca 360x163 cm.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
karmstolar ett par sent 1900-tal.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Serveringsvagn 1900-talets senare del.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, funkis, 1920/30-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Auguste Herbin, färgserigrafi signerad, numrerad 90/150.
3 220 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Isfahan part silk/relief semiantik ca 158x106 cm.
5 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Koffert, Italien 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CO Hultén, olja på duk, signerad 73.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Satsbord/soffbord 3 dlr 1900-talets senare del.
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bengt Olson, olja på duk, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jean Gorin, färgserigrafi, signerad och numrerad 198/200.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Skåp, Swedish Modern 1940-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Schäslong, sent 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj med fotpall 1900-talets senare del.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bordslampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
1 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad, HC-upplaga.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Matta Isfahan signerad silke old ca 111x79 cm.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Sture Johannesson, färgoffset utställningsaffisch, 1969.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, Gärsnäs möbler, 2020.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tandläkarskåp 1900-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hermine Keller, bronsskulptur, osignerad.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Louis Vuitton, "Artsy MM", väska.
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Jules Schyl, blandteknik på papper, signerad 38.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ludwig Mies van der Rohe, fåtölj, "Barcelona",
15 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Alvar Aalto bänk 153A Artek 1900-talets slut.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtölj Danmark 1940-tal.
4 700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Francois Morellet, Serigrafi, signerad, numrerad 209/300.
2 710 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer ett par "Nova" Swedese 2000-tal.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alvar Aalto, serveringsvagn, modell 900, Artek, Finland.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta Ingegerd Silow, rölakan ca 280x197 cm.
9 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, Swedish Grace, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, Jugend.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stellan Mörner, olja på duk, signerad, daterad -47.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampor, ett par, ASEA Skandia, 1940/50-tal.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK