305 föremål
PALLAR 4 st 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL rokokostil 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt,
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
Fernandez Arman, multipel, signerad 10/50.
18 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Michael Ancher, olja på duk, ca 1878/79.
28 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
Jules Schyl, olja på pannå signerad och daterad 1941.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA 1900-talets första hälft.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MULBERRY, 2 st, dragskydd för dörr.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN 1960-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Otto Schmidt-Hofer, bronsskulptur, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Roland Williamsson, Matbord furu "Valhall" 1974.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Otte Sköld, olja på pannå, signerad.
2 823 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta Lori old ca 295 x 152 cm.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ingrid Roth, olja på duk signerad.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELDKORG, 2000-tal.
3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sideboard Bröderna Sörheim Norge 1960.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORDSLAMPA, funkis, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Helge Sibast, stolar 4 st, Danmark 1960-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARKVISKÅP, ek, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD 1900-talets senare del.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Jirlow, färglitografi signead och numrerad EA.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Stolar, 5 st Svegards Markaryd 1950/60-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karl Örbo, olja på duk signerad och daterad 37.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bänk Hälsingland 1800-talets senare del.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fåtöljer ett par 1940-tal.
2 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp/hylla 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skål "Flora Danica" Royal Copenhagen Danmark porslin.
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN, multipel, signerad 6/25.
14 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
SOFFBORD 1960-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARPALLAR 6 st 1900-talets senare del.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BALENCIAGA jacka storl FR 42.
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gunnar Jonn, olja på pannå signerad och daterad -48.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Michael Ancher, olja på pannå, monogramsignerad.
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Sängbord ett par tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp 1900-talets början.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstolar, ett par, Louis XVI-stil 1900-tal.
2 602 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Oscar Reutersvärd, tusch 2 st signerade.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Mulberry portfölj.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Hermansson, Gnistskydd, Huskvarna 1960-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Prudencio Irazabal, mixed media signerad.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klädskåp 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vicke Lindstrand, vaser 2 st signerade Kosta.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Auguste Aumont, tillskriven olja på duk.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPA Italien 1970-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
KORGSTOL 1900-talets senare del.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gallerimatta, slätväv, ca 479 x 86 cm.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
POSTAMENT Rörstrand omkring 1900 majolika.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK