Design – tidlösa och ikoniska möbler samt föremål

Rum med nordisk design

445 föremål
Soffbord, 1930-tal.
16 tim 25m
Soffbord, 1930-tal.
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Gucci, väska, "Interlocking G" 2023.
3d 19 tim
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Alvar Aalto bänk 153A, Artek 1970/80-tal.
1d 20 tim
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, 1900-talets mitt.
4d 19 tim
Skåp, 1900-talets mitt.
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Carl Malmsten, fåtölj, "Samspel".
3d 14 tim
2 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
19 tim 49m
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sideboard, ett par, 1900-talets mitt.
5d 15 tim
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, "Swedish Modern, 1940-tal.
16 tim 51m
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gunnar Nylund, figurin, Rörstrand, numrerad.
11 tim 51m
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, 1950-tal.
16 tim 19m
Soffbord, 1950-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK