Konst

394 föremål
AFEWERK TEKLÉ, olja på duk.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AFEWERK TEKLÉ, olja på pannå.
12 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache/blandteknik signerad.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ANDERS HULTMAN, olja på pannå, signerad AH.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1899, signerad i blyerts.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ANITRA LUCANDER, "FLICKA VID PIANOT".
2 200 EUR
Utropspris
4 000 - 5 000 EUR
ANNA GARDELL-ERICSON, akvarell, signerad.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANTON THORENFELD, olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
AUGUST HAGBORG, olja på duk signerad.
8 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, Blandteknik, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, Gouache signerad.
1 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BENGT OLSON, olja på duk, signerad.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERTIL HERLOW SVENSSON, skulptur, aluminium.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE, färglitografi, sign.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BO BESKOW, olja på duk, signerad och daterad 1943.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BO TRANKELL, olja på duk, signerad och daterad 1971.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRITA NORDENCREUTZ, akvarell med täckvitt, ej sign.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BROR HJORTH, blyertsteckning, signerad.
400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO KARLSSON, olja på duk, sign.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL BENGTSSON, fotografi, signerad och daterad April -96.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL HOLSOE, olja på duk, signerad.
22 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
CESÁR MANRIQUE, plakett, keramik, signerad.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES ROKA, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLOTTE HARTMANN-LAGERWALL, olja på duk, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
EMANUEL AAGE PETERSEN, olja på duk, signerad.
333 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ENDRE NEMES, emaljmålning, osignerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERIK OLSON, olja på duk signerad och daterad 1974.
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ERLING ÄRLINGSSON, gouache, signed and dated 1960.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRANCOIS MORELLET, litografi, sign.
650 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, Olja på pannå, signerad.
5 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på duk signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK