45 föremål
Jan Ostwald, skål monogramsignerad.
21 tim 44m
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
1d 13 tim
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Paraplyställ, 1900-talets första hälft.
1d 13 tim
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kniv, "Peer Gynt", David Andersen, Norge.
1d 14 tim
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kanonrör, 1900-tal.
1d 19 tim
Kanonrör, 1900-tal.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Takampel, 1800-talets mitt. Empire.
2d 20 tim
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Hänge, Frimurarkula, C.G. Hallberg Stockholm.
2d 23 tim
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eric Pettersson Kreitz fat tenn Stockholm 1791.
2d 23 tim
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
3d 19 tim
Ljuslykta, 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kista, barock, Tyskland, 1700-tal.
4d 16 tim
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegel med lampetter 1900-talets första hälft.
4d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jordglob 1900-talets andra hälft.
4d 20 tim
444 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Tamburmajor 1900-talets första hälft.
5d 19 tim
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Teleskop med stativ, 1900-tal.
5d 21 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Obelisk modern tillverkning.
6d 15 tim
Obelisk modern tillverkning.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Okänd konstnär, Hästhuvud.
6d 22 tim
Okänd konstnär, Hästhuvud.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK