1405 föremål
Lars Lerin, akvarell, signerad 1993.
65 000 SEK
Utropspris
150 000 SEK
Cigarettetui, K Andersson, 18K guld.
45 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Armband, tvåradigt med briljantslipade diamanter.
32 500 SEK
Utropspris
41 000 SEK
Ring med briljantslipad diamant.
31 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Matta, Nain, part silk, 9 LAA, ca 501 x 310 cm.
29 000 SEK
Utropspris
45 000 SEK
Armband 18K guld bismarck.
26 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Chanel, väska, 2013-14.
24 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Arvo Philiph Luik, olja på duk, signerad.
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armband, 18K rött och vitt guld, korridorlänk.
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta, Nain Part Silk, S.K 9 LAA, 340 x 250 cm.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk signerad.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Hermès, väska, "Bolide".
18 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Bengt Lundin, skulptur, bemålat trä/blandteknik.
17 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Claes Hake, skulptur, brons, signerad Hake.
16 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Ring med briljantslipade diamanter totalt 4.91 ct.
16 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Olle Baertling, färgserigrafi, 1965-68, signerad 212/300.
16 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Marianne Lindberg De Geer, pastell, signerad.
16 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Åke Holm, skulptur, stengods, signerad.
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Trestensring med gammalslipade diamanter.
15 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 2000-tal.
15 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, Nain, part silk, 9 LAA, 636 x 408 cm.
15 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
Matta, Figural Silke Ghom, ca 213 x 140 cm.
15 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Ring med briljantslipad diamant, med GIA dossier.
15 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
Matta, silke, Ghom, ca 300 x 200 cm.
15 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Ian Rusth, olja på pannå, signerad, A tergo daterad -14.
14 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Jenny Nyström, akvarell, signerad.
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Johan Robert Nilsson, tillskriven, olja på duk.
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta Kashmar, ca 393 x 302 cm.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Kelim, ca 490 x 302 cm.
12 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Andreas Kock, fotografi.
11 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Jacques Kupfermann, olja på duk, signerad.
11 050 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Pelle Åberg, olja på pannå, signerad.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Erland Cullberg, olja på duk, signerad.
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Tennisarmband med briljantslipade diamanter.
11 000 SEK
Utropspris
22 000 SEK
Gerhard Nordström, olja på pannå, signerad.
10 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Owe Zerge, teckning signerad och daterad 1959.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Silke Kaysari, ca 192 x 133 cm.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Ring med smaragdslipade och briljantslipade diamanter.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Breitling, Chronomat, armbandsur, 39 mm.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Esther Kjerner, olja på pannå, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Figural Royal Keshan, ca 455 x 310 cm.
10 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, Marocko, ca 333 x 254 cm.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Axel Olson, olja på duk, signerad.
9 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, kelim, ca 340 x 249 cm.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Armband 18K guld med berlocker, 29,0 g, ca 19 cm.
9 000 SEK
Utropspris
11 000 SEK
Ring med cabochonslipad smaragd och diamanter.
9 000 SEK
Utropspris
16 000 SEK
Ulf Trotzig, olja på duk, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Matta, Marocko, ca 390 x 292 cm.
9 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Armband 18K guld, X-länk.
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Esse Poggats dy, huggare, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bruno Mathson, fåtölj, Karin, Dux.
8 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Figural Kashgai, ca 242 x 130 cm.
8 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Anders Österlin, olja på duk, signerad, daterad 1996.
8 300 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Hund, allmoge, 1940-tal.
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK