1594 föremål
Matbord, 1800-talets slut.
10 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bruno Mathson, fåtölj, Karin, Dux.
11 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
William Gibson, olja på papper, signerad.
14 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Olle Baertling, färgserigrafi, 1965-68, signerad 212/300.
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Siri Rathsman, olja på duk, signerad, daterad 1956.
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Byrå, 1800-tal.
6 795 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Paolo Buffa, fåtölj 1900-talets mitt.
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Åke Holm, skulptur, stengods, signerad.
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Bruno Mathson, fåtölj, "Karin", Dux.
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, semiantik, Täbris, ca 389 x 296 cm.
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad EA.
6 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vas, porslin. Kina, 1900-tal. Kangxistil.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Keshan, 538 x 316 cm.
6 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Fåtöljer, ett par, Bröderna Andersson, 1960/70-tal.
6 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk signerad.
27 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Arsale, vas, glas, jugend, tidigt 1900-tal.
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Erland Cullberg, olja på duk, signerad.
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Hund, allmoge, 1940-tal.
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arman, färglitografi, signerad 39/300.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Konsolbord, 1980-tal.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fartygsmodell, 1700-tal.
5 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Matta, Antik Heris, ca 375 x 305 cm.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffa, Chesterfield-modell, sent 1900-tal.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Claes Hake, skulptur, brons, signerad Hake.
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Matta rölakan 212x114 cm.
5 350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord 2 st (olika) 1900-talets senare del.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Uno Vallman, olja på duk, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Olle Baertling, färgserigrafi, 1961-68, signerad 94/300.
5 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bengt Lindström, gouache, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Sittpuff, Firma Svenskt Tenn, modern tillverkning.
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Läkarskåp, 1900-talets mitt.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, weekendbag, "Keepall 50", 1988.
6 801 SEK
Utropspris
7 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 117/190.
5 950 SEK
Utropspris
7 000 SEK