Madeleine Pyk – en samling F769

135 föremål
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
56m 47s
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
1 tim 30m
Per B. Sundberg, Utan titel.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
2 tim 34m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Altarbord, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.
1d
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Matta, Kina, ca 124 x 205 cm.
1d
Matta, Kina, ca 124 x 205 cm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byster, 2 st, omkring 1900.
2d 2 tim
Byster, 2 st, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Helga Henschen, väggskulptur.
2d 2 tim
Helga Henschen, väggskulptur.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Matta, Baotou, ca 75 x 185 cm.
2d 2 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs Studio.
2d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
3d
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Åke Holm, figurin, Troll, stengods.
3d 1 tim
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
3d 23 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
4d 4 tim
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK