Madeleine Pyk – en samling F769

126 föremål
Matta, Kina, ca 124 x 205 cm.
1d 20 tim
Matta, Kina, ca 124 x 205 cm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ytterfoder, ett par, 1800-tal.
7m 15s
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Byster, 2 st, omkring 1900.
2d 22 tim
Byster, 2 st, omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Per B. Sundberg, Utan titel.
21 tim 33m
Per B. Sundberg, Utan titel.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Matta, Baotou, ca 75 x 185 cm.
2d 22 tim
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Stig Lindberg, väggplakett, Gustavsberg.
3d 20 tim
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Akvarell, signerad Shisen, 1900-tal.
20 tim 59m
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
5d
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Skål, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
4d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stig Lindberg, vas, Gustavsbergs Studio.
3d 19 tim
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Helga Henschen, väggskulptur.
2d 22 tim
Helga Henschen, väggskulptur.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
22 tim 37m
Glasmålning, Kina, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK