Kan inte nå servern

Vårens Klassiska 568

 
1860 föremål
1573. FAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1573. FAT, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
923. SÅSSKÅLAR på fat, ett par, av Gustaf Folcker, Stockholm 1837 och 1838.
923. SÅSSKÅLAR på fat, ett par, av Gustaf Folcker, Stockholm 1837 och 1838.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
867. BÄGARE, Moskva 1804.
867. BÄGARE, Moskva 1804.
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
373. Oscar Magnus Löfdahl, Vy mot gamla Operahuset, Stockholm.
373. Oscar Magnus Löfdahl, Vy mot gamla Operahuset, Stockholm.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1526. FIGURIN, brons. Nepal, 1800-tal.
1526. FIGURIN, brons. Nepal, 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1588. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1588. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1452. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1452. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
475. Carl Fredrik Fredenheim, "Les Termes de Tite, vus du haut du Colisée".
475. Carl Fredrik Fredenheim, "Les Termes de Tite, vus du haut du Colisée".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
427. Jean Baptiste Lallemand Hans krets, Capriccio med ruiner.
427. Jean Baptiste Lallemand Hans krets, Capriccio med ruiner.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
1208. RING, oval blå fasettslipad safir, 3.72 ct.
1208. RING, oval blå fasettslipad safir, 3.72 ct.
Klubbat pris 
18 500 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1205. RING, briljantslipad diamant, 1.05 ct.
1205. RING, briljantslipad diamant, 1.05 ct.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
144. EDVARD MUNCH, litografi.
144. EDVARD MUNCH, litografi.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1023. RING, briljantslipad diamant, 3.01 ct.
1023. RING, briljantslipad diamant, 3.01 ct.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
450 000 - 475 000 SEK
728. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
728. URNA MED LOCK. Älvdalen, 1800-talets början.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1387. SPINDELUR, Jacob Kock, Stockholm, guld, ca 1800.
1387. SPINDELUR, Jacob Kock, Stockholm, guld, ca 1800.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1388. SPINDELUR, Julien le Roy, Paris, ca 1780.
1388. SPINDELUR, Julien le Roy, Paris, ca 1780.
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1389. FICKUR, Systéme Breveté, ankargång, guld, ca 1900.
1389. FICKUR, Systéme Breveté, ankargång, guld, ca 1900.
Klubbat pris 
6 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1520. SKULPTUR, trä. Troligen Ming dynastin (1368-1644).
1520. SKULPTUR, trä. Troligen Ming dynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1592. FIGURINER, två stycken, keramik. Qing dynastin.
1592. FIGURINER, två stycken, keramik. Qing dynastin.
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
1341. CARTIER, Pasha, automatisk, stål, ca 2005.
1341. CARTIER, Pasha, automatisk, stål, ca 2005.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
275. SEMIANTIK SILKE KESHAN SOUF (i relief). 195 x 133,5 cm.
275. SEMIANTIK SILKE KESHAN SOUF (i relief). 195 x 133,5 cm.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
61. Oscar Törnå, Gamla bron i Grez.
61. Oscar Törnå, Gamla bron i Grez.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
89. ANTON GENBERG, olja på duk. Signerad A. Genberg och daterad 1917.
89. ANTON GENBERG, olja på duk. Signerad A. Genberg och daterad 1917.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
386. Abraham Janssens Hans efterföljd, Pomona, trädgårdens gudinna.
386. Abraham Janssens Hans efterföljd, Pomona, trädgårdens gudinna.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
227. SEMIANTIK DJOSHAGAN. 195,5 x 130 cm.
227. SEMIANTIK DJOSHAGAN. 195,5 x 130 cm.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
7 000 - 9 000 SEK
84. August Hagborg, Strandmotiv med franska fiskarflickor.
84. August Hagborg, Strandmotiv med franska fiskarflickor.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
40 000 - 45 000 SEK
708. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
708. BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets början. Empire.
Klubbat pris 
17 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1005. COLLIER, doserade gammalslipade diamanter, tot. ca 20 ct. EAT, Stockholm 1954.
1005. COLLIER, doserade gammalslipade diamanter, tot. ca 20 ct. EAT, Stockholm 1954.
Klubbat pris 
200 000 SEK
Utropspris
200 000 - 225 000 SEK
131. Anders Zorn, "Gammal Ballad II".
131. Anders Zorn, "Gammal Ballad II".
Klubbat pris 
16 500 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1078. RING, Tiffany & Co, briljantslipad diamant, 0.80 ct.
1078. RING, Tiffany & Co, briljantslipad diamant, 0.80 ct.
Klubbat pris 
25 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
1583. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1583. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1563. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1563. FAT, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1688. VAS, porslin. Transition 1600-tal.
1688. VAS, porslin. Transition 1600-tal.
Klubbat pris 
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1602. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
1602. TALLRIK, vapenporslin. Qing dynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
805. KORG med FAT, fajans. Strassbourg, 1700-tal.
805. KORG med FAT, fajans. Strassbourg, 1700-tal.
Klubbat pris 
13 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
836. KOPP med LOCK och FAT, porslin. Kunglig dansk, 1700-tal.
836. KOPP med LOCK och FAT, porslin. Kunglig dansk, 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1582. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1582. FAT, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
830. SKÅL, porslin. Sèvres. 1700-tal.
830. SKÅL, porslin. Sèvres. 1700-tal.
Klubbat pris 
7 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1571. TALLRIKAR , ett par, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
1571. TALLRIKAR , ett par, kompaniporslin, Qing dynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
3 700 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1568. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
1568. FAT, ett par, kompaniporslin. Qing dynastin, 1700-tal.
Klubbat pris 
10 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
1570. URNOR, ett par, porslin. Imari, Japan, 1700-tal.
1570. URNOR, ett par, porslin. Imari, Japan, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
1630. KANNA med LOCK, yixinggods. Qing dynastin.
1630. KANNA med LOCK, yixinggods. Qing dynastin.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1696. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
1696. TEKANNA med LOCK, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK