1093
78331

An Almaric Walter & Henri Bergé, ashtray pate de verre, Nancy, France 1920´s.

20 000 - 25 000 SEK
1 740 - 2 180 EUR
1 830 - 2 280 USD
Hammer price
35 000 SEK

Pate de verre. Sittande groda, snäcka, blommor och blad grönt och aningen gult. Signerad A. WALTER NANCY Bergé sc. Höjd 9 cm, längd 19,5 cm.

Obetydlig kantnagg.