432
69585

Bigert & Bergström (Mats Bigert, Lars Bergström)

(Sweden)
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Hammer price
4 200 SEK
Covered by droit de suite

Sweden: BUS
Finland: Kuvasto

(Sweden)

" V 1"

Signerad B-B och daterad 91. Numrerad 3/6. Koppar på epoxilaminat 29,5x42 cm.

More information

Sviten "V" 1-10 ställdes ut på utställningen "Erzig" på Moderna Museet 1992, som då köpte in en serie. De är alla gjorda i en upplaga på 6 ex vardera.