622
75259
Andy Warhol
(1928-1987)
Andy warhol, "the philosophy of andy warhol (from a to b & back again)".

"The Philosophy Of Andy Warhol (From A To B & Back Again)"

Bok. Signerad Andy Warhol och AW samt med originalteckning daterad NY 82. Förstaupplaga, Harcourt Brace Jovanovich, New York and London, 1975. Inbunden samt med skyddsomslag.

Ej genomgången.

Droit de suite: Yes
Estimate:

8 000 - 10 000 SEK

778 - 973 EUR

Hammer price:
6 400 SEK
Contact specialist
Malin Sveholm
Malin Sveholm
Auction program manager, Specialist Fashion
+46 (0)708 92 19 97