16
93757
Erik Tryggelin
(1878-1962)

"Klara sjö"

Signerad E. Tryggelin och daterad Stockholm 10/8 - 11/8 1942. Duk uppklistrad på pannå 22 x 28,5 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

10 000 - 12 000 SEK

952 - 1 143 EUR

Hammer price:
7 000 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05