17
88947
Erik Tryggelin
(1878-1962)

Höstmotiv från Birkagatan

Signerad E. Tryggelin och daterad Stockholm. Birkagatan 16. 2/11 1934. Duk uppklistrad på pannå 22 x 16 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

6 000 - 8 000 SEK

571 - 762 EUR

Hammer price:
Unsold
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05