26
77063
Ivar Arosenius
(1878-1909)

Kärlekens duellanter

Signerad IA och daterad -08. Akvarell, tusch och täckvitt 12,5 x 14,5 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

8 000 - 10 000 SEK

762 - 952 EUR

Hammer price:
9 000 SEK
Provenance

Tidigare i Boktryckare Waldemar Zakrissons samlingar.

Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05