27
77069
Ivar Arosenius
(1878-1909)

"Backusfest"

Signerad IA och daterad 1900. Akvarell, tusch och blyerts 12 x 18 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

20 000 - 30 000 SEK

1 905 - 2 857 EUR

Hammer price:
16 500 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05