28
77073
Ivar Arosenius
(1878-1909)

Kärleksgnabb

Signerad I.A. och daterad 1900. Akvarell, tusch och blyerts 12,5 x 15,5 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

15 000 - 20 000 SEK

1 429 - 1 905 EUR

Hammer price:
12 000 SEK
Provenance

Enligt påskrift a tergo inköpt hos Börjessons konsthandel (Göteborg) 31/10/56.

Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05