35
86477
Anton Genberg
(1862-1939)

Höstlandskap med vallflicka och boskap

Signerad A. Genberg och daterad -90. Duk 104,5 x 148 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

60 000 - 80 000 SEK

5 714 - 7 619 EUR

Hammer price:
46 000 SEK
Saleroom notice

Droite de suite (d)

Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05