39
88919
Carl Trägårdh
(1861-1899)

Pastoralt landskap med kor

Signerad C. Trägårdh och daterad 1890. Duk 38,5 x 56 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

20 000 - 25 000 SEK

1 905 - 2 381 EUR

Hammer price:
15 000 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05