39
88919

Carl Trägårdh

(Sweden, 1861-1899)
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Hammer price
15 000 SEK
Bidding requires special pre approval.
Carl Trägårdh
(Sweden, 1861-1899)

Pastoralt landskap med kor

Signerad C. Trägårdh och daterad 1890. Duk 38,5 x 56 cm.