392D
97105

Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Hammer price
5 000 SEK
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

Studier av blåbärs- och lingonbuskar och svampar

Signerad M v W och daterad 23 sep -55. Kolteckning 30,5 x 44,5 cm.

Provenance

A Fabritius