392C
97101

Magnus von Wright

(Finland, 1805-1868)
5 000 - 6 000 SEK
438 - 526 EUR
456 - 547 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist Art and Old master paintings
+46 (0)739 400 801
Magnus von Wright
(Finland, 1805-1868)

Studier av Årta

Signerad M v W och med påskrift "Årta (Anas querquedula) och Bläsänder? Kolteckning 40 x 62,5 cm.

Provenance

A Fabritius