545
93685

SKED med kronknopp med ringhängen, ostämplad, Sverige 1600-tal.

6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Hammer price
7 000 SEK

Delvis förgylld. Kort ornerat skaft. I bladet graverat fruktknippe.

Slitage.