545
93685

SKED med kronknopp med ringhängen, ostämplad, Sverige 1600-tal.

6 000 - 8 000 SEK
581 - 775 EUR
665 - 887 USD
Hammer price
7 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Delvis förgylld. Kort ornerat skaft. I bladet graverat fruktknippe.

Slitage.