773
76409

A German 18th century cupboard.

30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Hammer price
62 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Fanerat med valnöt, lönn och fruktträ. Dörrpar. Nedtill två mindre skåpdörrar. Inläggningar av figurer. Längd 215, bredd 80, höjd 216 cm. Nyckel medföljer.

Omarbetat, kompletterat, fanerlagningar.