791
96035

A Swedish Rococo commode.

30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Hammer price
40 000 SEK
A Swedish Rococo commode.

Fanerad med alm och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Längd 116, bredd 56, höjd 81 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med slitage, smärre torksprickor, kompletterade fotavslutningar.