792
73881

A Swedish Rococo commode.

40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Hammer price
44 000 SEK
A Swedish Rococo commode.

Fanerad med valnöt och jakaranda. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Skivan märkt med rödkrita "No 6". Längd 121, bredd 57, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer.

Fanerlagningar, något maskstungen.

Saleroom notice

A front leg with repair.