8
86439

Anna Palm de Rosa

(Sweden, 1859-1924)
80 000 - 100 000 SEK
7 100 - 8 870 EUR
7 410 - 9 260 USD
Hammer price
70 000 SEK
Anna Palm de Rosa
(Sweden, 1859-1924)

"Mercedes utanför Grand Palais"

Signerad Anna Palm de Rosa och daterad Paris 1904. Akvarell, täckvitt och blyerts 58,5 x 45,5 cm.