8
86439
Anna Palm de Rosa
(1859-1924)

"Mercedes utanför Grand Palais"

Signerad Anna Palm de Rosa och daterad Paris 1904. Akvarell, täckvitt och blyerts 58,5 x 45,5 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

80 000 - 100 000 SEK

7 619 - 9 524 EUR

Hammer price:
70 000 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05