9
89447
Anna Palm de Rosa
(1859-1924)

"Boulevard des Capucines"

Signerad Anna Palm de Rosa och daterad Paris Nov. 1905. Akvarell med täckvitt 26 x 47,5 cm.

Droit de suite: No
Estimate:

40 000 - 50 000 SEK

3 810 - 4 762 EUR

Hammer price:
50 000 SEK
Contact specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist Classic Art 19th/20th Century
+46 (0)8 614 08 05