1064
115831

MATTA. Rölakan. 198 x 141,5 cm. Signerad SG. Sverige 1960-tal.

5 000 - 7 000 SEK
441 - 618 EUR
460 - 645 USD
Hammer price
7 000 SEK

Rutmönster i röda, rosa och orange nyanser.

Minor stains. Some of the fringes are damaged, a few are missing.