114599

Olof Ågren

(Sweden, 1874-1962)

Utsikt från Mosebacke torg

Signerad Olof Ågren och daterad 1933. Akvarell 42 x 60 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

12 000 - 15 000 SEK

1 200 - 1 500 EUR

Hammer price:
8 500 SEK
Exhibitions

Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, " Olof Ågren (1874-1962)", 13 juni 1974 - 25 augusti 1974. .