50
90853

Curt Clemens

(Sweden, 1911-1947)

"Flicka vid stenröse"

Signerad Clemens och daterad -42. Duk 54 x 81 cm.

Droit de suite: Yes
Estimate:

25 000 - 30 000 SEK

2 500 - 3 000 EUR

Hammer price:
18 000 SEK