1020
135923

A pair of late Gustavian two-light candelabra.

20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Hammer price
25 000 SEK

Förgylld och patinerad brons samt vit marmor. Putto uppbärande kopplade ljusarmar. Höjd 42 cm.

Marmornagg. (2)

 Hide
 Show more

Contemporary Art & Design 654

346. Torsten Andersson, 'Monument med droppe av blått blod. Den kreativa människans blod'.
250 000 - 300 000 SEK
Current bid:
- SEK