Förgylld och patinerad brons samt grå marmor. Bukig urna med uppdraget genombrutet lock. Rund sockel på kvadratisk fotplatta. Dekor av lejonmaskaroner, blomstergirlander och krönande duvpar. Höjd 40,5 cm.
Lagningar.
×
Log in
Could not log in