264
114781

Marcus Larsson

(Sweden, 1825-1864)
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Hammer price
Unsold
Marcus Larsson
(Sweden, 1825-1864)

Kustlandskap med fartyg vid horisonten

Signerad Marcus Larson och daterad 1859. Duk 81,5 x 120 cm.

Provenance

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm.