528
148837

LUKTDOSA, s.k. hovedvandsegg. Jürgen Joachim Jürgensen, Sönderborg 1824.

4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Hammer price
3 000 SEK

Delvis förgylld. Urnformad på hexagonal fot. Liv, hänklar och lockknopp med olikfärgade flussglasstenar. Höjd 12 cm.

Stenarna med skador.