60
150249

Johan Krouthén

(Sweden, 1858-1932)
50 000 - 70 000 SEK
4 440 - 6 210 EUR
4 630 - 6 480 USD
Hammer price
44 000 SEK
Johan Krouthén
(Sweden, 1858-1932)

Höstlandskap med änder i vattendrag

Signerad Johan Krouthén och daterad 1913. Duk 72 x 105 cm.