883
153369

A late Gustavian writing table.

30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Hammer price
Unsold

Fanerat med mahogny. Rak form. I sargen fem lådor på vardera sidan. Raka kälade ben med svarvade benavslutningar. Hörnkonsoler. På skivan hurts med tre fack bakom varsin uppfällbar lucka. Längd 172, bredd 87, höjd 78, höjd inkl. hurts 115 cm.

Renoverat, omfanerad skiva.

Saleroom notice

Key missing.