884
158685

A Swedish Rococo cupboard.

30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Hammer price
20 000 SEK
A Swedish Rococo cupboard.

Fanerat med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Uppsvängt krön. Hyllor och tre små lådor bakom dörrpar. Nedtill fyra lådor. Längd 162, bredd 61, höjd 222 cm. Nycklar medföljer.

Lådornas lås senare, en dragknopp till liten låda saknas. Smärre torksprickor, fanerskador.