986
148763

A Gustavian mirror by N. Falkengren, Jönköping.

35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Hammer price
Unsold

Förgylld och bronserad. Uppsvängt genombrutet krön. Dekor av lagerkvistar, draperihängen, räfflade medaljonger och krönande bandrosett. Signerad NFG. Höjd 134, bredd 52 cm.