990
155295

A late Gustavian mirror.

10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Hammer price
15 500 SEK
A late Gustavian mirror.

Förgylld och bronserad. Infällda polykroma gouacher av antikiserande kvinnofigurer vid offeraltare. Höjd 163, bredd 62,5 cm.

Senare glas, smärre dekorskador.