951
192102

MATTA. Gobelängteknik. 306,5 x 200,5 cm. Signerad NS (NB?).

10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Hammer price
14 000 SEK

Grönmelerad med geometriska mönster i olika gula och gröna nyanser samt rosa och benvitt. 1950-60-tal.

Some wear, stains. Slightly damaged ends, all fringes are missing.