• 4375488 thumb
  • 4363916 thumb
  • 4363693 thumb
4375488 bukobject
  • 4375488 thumb
  • 4363916 thumb
  • 4363693 thumb

3A. An Arne Vodder rosewood sideboard, manufactured by P Olsen Sibast, Stenstrup, Denmark, model 7A.

Palisander, hyllinredning bakom en skjutdörr lackerad i gult, fem utragslådor i vitt, gult, blått och svart, barinredning med glashylla bakom fällbar skåpdörr. Invändigt märkt med metallbrickor SIBAST FURNITURE MADE IN DENMARK, DANISH FURNITUREMAKER’S CONTROL. Längd 180 cm, höjd 63 cm, djup 42 cm.

30 000 - 35 000 SEK
3 225 - 3 763 EUR
Final price (incl. buyer's premium)
30 000 SEK

You must be logged in to place absentee bids.

Condition report

Smärre slitage, nyckel saknas.

Terms & Conditions

Terms & Conditions details

Transport

Read more here

Different ways to place bids

Read more here

Register an account

Sign up here