840
192822

A PAIR OF SWEDISH SILVER AND GLASS WINE-JUGS, Makers mark of W.A. Bolin, Stockholm 1920.

30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Hammer price
Unsold

Silver och rutslipat glas. Invändigt förgylld mynning. Rakt, vinklat handtag med bladavslutning. På locket uppsvängt blad. Höjd 19 cm. (2)

Glasen med obetydliga nagg.