199
292372

William Powell Frith

(United Kingdom, 1819-1909)
70 000 - 80 000 SEK
6 100 - 6 980 EUR
6 390 - 7 300 USD
Hammer price
Unsold
For condition report contact specialist
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Prints
+46 (0)739 40 08 27
William Powell Frith
(United Kingdom, 1819-1909)

WILLIAM POWELL FRITH, olja på duk. Signerad och daterad 1881.

Jonathan Swift och Vanessa. 44,5 x 34,5 cm.

Slitage och färgbortfall.