243
904205

Isaac Grünewald

(Sweden, 1889-1946)
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Hammer price
80 000 SEK
Isaac Grünewald
(Sweden, 1889-1946)

On the beach

Signed Grünewald and dated -33. Gouache on paper 65 x 49 cm.

Provenance

Nordén Auktioner, December 1994, cat no 78.