BYRÅ MED UPPSATS, senbarock, 1700-tal.

Fanerad med björkrot. Beslag av mässing. Tre lådor i uppsats. Tre underliggande lådor. Längd 103, bredd 52, höjd 102 cm.

Slitage. Visst fanerbortfall. Torrsprickor. Lagningar i faner. Stötmärken och repor. Två handtag på beslag saknas men medföljer. Låsmekanism fungerar dåligt.

Auction closed
8 000 SEK
The auction is closed.