bunden tillsammans med: Konsten at utwälja betsel-stänger..., Stockholm, Carl Stolpe 1774. 4 utvikbara graverade planscher. Samtida halvskinnband med titel "Om Hästar" samt ägarmonogram "W.B." Ej genomgången.
Slitage, smärre skador och fläckar.
Lars-Yngve Johanssons Collection E323.
Customer service
Sweden
Telephone hours: Monday – Friday 9 am – 1 pm