Skålar med lock, 2 st, glas samt flaskor, ett par, 1800-tal.

Skålar med slipad dekor och oktogonal fot. Höjd 23-25 cm. Flaskor med förgylld dekor, höjd 23 cm.

Chip. Colour losses. Scratches.

Auction closed
Hammer price
1 530
135
141
2 000 SEK
The auction is closed.
Accepted minimum price is met
Bid history (8 bids)
Jul 26, 2019 8:59 PM
1 530 SEK
Jul 26, 2019 8:41 PM
1 430 SEK
Jul 26, 2019 8:41 PM
1 330 SEK
Jul 26, 2019 8:41 PM
1 240 SEK
Jul 26, 2019 8:28 PM
1 020 SEK
Jul 26, 2019 8:28 PM
1 000 SEK
Jul 26, 2019 9:45 AM
800 SEK
Jul 18, 2019 4:29 PM
500 SEK
All times are in CEST