89
238795
Carl Hallström
(1850-1929)

CARL HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.

Aftonrodnad, 52,5 x 85.

Smärre skador i duken, små fläckar, färgbortfall.

Droit de suite: No
Estimate:

1 200 - 1 500 EUR

Hammer price:
Unsold
Contact specialist
Laura Pohjola
Helsinki
Laura Pohjola
Specialist modern and contemporary art, Finnish art, photography
+358 (0)400 46 45 76