50
343269

Sigfrid August Keinänen

(Finland, 1841-1914)
10 000 - 13 000 EUR
113 000 - 147 000 SEK
10 400 - 13 600 USD
Hammer price
Unsold
Sigfrid August Keinänen
(Finland, 1841-1914)

SIGFRID AUGUST KEINÄNEN, olja på duk, signerad och daterad 1883.

Flicka med katter, 70 x 60 cm.

Krackelering, färgbortfall.